zobraziť pridať firmu

Drevohliníkové okná


Drevohliníkové okná vynikajú veľmi dlhou životnosťou vnútornej povrchovej úpravy. Zvonka poskytujú okná kvalitu a životnosť hliníku, zvnútra prírodný vzhľad a dokonalý detail dreveného okna.

Zlúčenie drevených okien s hliníkovým opláštením vytvára produkt o vysokej kvalite, funkčnosti a životnosti. Dá sa aplikovať na všetky tvarové typy okien aj na rôzne spôsoby otvárania okien. Najväčšou slabinou drevených okien je odolnosť proti vonkajším poveternostným podmienkam. Tieto podmienky v prípade, že okno nemá potrebnú údržbu, znehodnocujú jeho povrchovú úpravu a tým celkové okno. Použitím hliníkového opláštenia na vonkajšej strane okna sa však tento nedostatok takmer eliminuje, pretože povrchová úprava (práškové lakovanie) hliníkových plášťov by mala byť bez údržbová a s vysokou životnosťou.

drevohliníkové okná

Hliníkový plášť pôsobí navonok ako celistvý prvok bez viditeľných špár v okenných profilov. Všetky klady a jedinečnosti celého systému sa samozrejme premietajú do jeho výslednej ceny. Tá sa pohybuje okolo 1,8 násobku ceny štandardného prevedenia. Navýšenie je naozaj nemalé, ale s ohľadom na celkový prínos oproti štandardným produktom celkom adekvátne. A nakoniec drevohliníkové okná vám vydržia na celý život, takže ich kupujete iba raz!

Drevohliníkové okná z profilu


drevohliníkové okno s trojsklom drevohliníkové okno vo farbách RAL drevohliníkové okno v imitácii dreva
drevohliníkové okno s trojsklom drevohliníkové okno vo farbách RAL drevohliníkové okno v imitácii dreva

Drevohliníkové okná a ich výhody

Drevohliníkové okná v sebe spojujú výhody všetkých ostatných okien. Navždy absolútna ochrana dreva proti nepriaznivým vplyvom počasia, stabilné a zároveň pohyblivé spojenie hliníkového plášťa s drevom sa ľahko vyrovná s kolísaním teplôt a rozdielnou rozťažnosťou materiálov. Už nikdy sa nemusí natierať, vydrží po celú životnosť domu. Hliník a drevo zaručuje skvelú tepelnú izoláciu.

Drevohliníkové okná a ich prednosti:

- prinášajú interiéru pohodlie a príjemnú atmosféru
- nízke nároky na údržbu a povrchovú úpravu
- rozmanitosť použitých drevín
- z vonkajšej strany odolný, ľahko udržiavateľný hliník, ktorý má skoro neobmedzenú životnosť

Cenová ponuka okien