zobraziť pridať firmu

Hliníkové okná


Hliníkové okná a hlavne hliníkové dvere si získali medzi zákazníkmi veľkú obľubu pre svoj reprezentatívny dizajn, prakticky neobmedzenú životnosť, vynikajúcu pevnosť a tvarovú stálosť. Voľba hliníkových okien a dverí je známkou dobrého vkusu. Výrazne oživia vzhľad každej stavby. Pridajú jej na výnimočnosti, svojím elegantným a nadčasovým dizajnom a povýši ju medzi moderné diela.

Hliníkové okná zaznamenali veľký pokrok v oblasti tepelnej izolácie. Vďaka profilácii bez tepelných mostov tak nehrozia žiadne tepelné straty.

Hliník je nenahraditeľným materiálom používaným k výrobe okien a dverí. Variabilnosť, trvanlivosť a odolnosť vzhľadom k poveternostným vplyvom urobili z hliníkových okien favoritov v modernej architektúre.


hliníkové okná

Hlavné požiadavky na hliníkové okná

Základnou požiadavkou je, aby sa k nám oknom dostalo čo najviac svetla. Pevnosť hliníkového okna nie je v žiadnom prípade, iba estetickou výhodou. Voľbou hliníkového okna, vďaka jeho subtílnosti, získate vo vašom dome v súčtu, pri rovnakom počte stavebných otvorov, jedno okno na viac. Vidieť to hlavne vďaka veľkým preskleným plochám, kde by mal byť hliníkový rám podmienkou.

Druhou dôležitou požiadavkou je tepelná a zvuková priepustnosť. Tu prichádza na rad výhoda tvarovej stálosti, ktorú hliníkové okná zaručujú prakticky navždy. Presná a náročná výroba spolu s vhodným zasklením nám garantujú, tepelnú a zvukovú nepriepustnosť. Ta je hlavne závislá práve na kvalite sklenenej výplne.

Ďalšou požiadavkou je bezpečnosť. Hliníkové okná na rozdiel od drevených alebo plastových okien sú nehorľavé a prirodzene odolné proti násilnému vypáčeniu krídla proti rámu.

Vzhľad a údržba hliníkových okien

S hliníkom sa dobre pracuje. Je tvárny a pevný a nekladie žiadne obmedzenia nápaditosti a rozmanitosti estetického riešenia. Rovnako neobmedzujúca je aj povrchová úprava hliníkových okien zahrnujúce široké spektrum farieb RAL, úpravu eloxovaním v odtieňoch od striebornej cez bronz až po čiernu a taktiež možnosť povrchovej úpravy imitujúcu drevo. Na rozdiel od iných materiálov, hliníkové okná vďaka svojej stálosti a presnosti opracovania, vytvára pre konečnú úpravu dokonalý a stály podklad. Preto hliníkové okná nevyžadujú žiadnu údržbu.

spektrum farieb RAL eloxované hliníkové okno eloxované hliníkové okno hliníkové okno v imitácii dreva
spektrum farieb RAL eloxované hliníkové okná hliníkové okno v imitácii dreva
Fotogaléria okien Cenová ponuka okien