zobraziť pridať firmu

Horizontálne žalúzie


Horizontálne žalúzie Horizontálne žalúzie sú najčastejšie používaným a najuniverzálnejším typom tienenia okien. Nejde len o ich jednoduchú montáž na okná a ich dizajn, dôležitá je aj ich nenápadnosť, ktorá sa využíva pri kombinovaní s inými tieniacimi a závesnými systémami. Napríklad v kombinácii s ľahkými závesmi, pre "dotienenie" japonských stien, rímskych roliet aj látkových roliet. Použitie horizontálnych žalúzií je takmer neobmedzené.

Horizontálne žalúzie do okien sa v produktových radoch líšia lamelami, spôsobom uchytenia, ovládaním a prevedením horného profilu. Nepreberné množstvo farebných prevedení a materiálov lamiel zaistí, že interiérové žalúzie začleníte do akéhokoľvek interiéru a ľahko navodíte príjemnú atmosféru domova či kancelárie. Dlhá životnosť a spoľahlivosť horizontálnych žalúzií je samozrejmosťou. Na trhu môžete nájsť horizontálne žalúzie hliníkové drevené a bambusové.

Výhodou horizontálnych žalúzií je dobrá regulovateľnosť a hlavne montáž priamo na krídlo okna. Žalúzie sa ovládajú jednou retiazkou, ktorá jednotlivé lamely nakláňa a súčasne umožňuje lamely vyťahovať do požadovanej pozície. Okrem retiazky je ich môžeme ovládať kľukou, alebo môžu byť motorizované a vy ich môžete ovládať diaľkovým ovládaním alebo rôznymi druhmi spínačov. Montáž žalúzií sa prevádza naskrutkovaním do zasklievacích líšt okna, čím sa nepoškodzuje rám okna. Horizontálne žalúzie sú vhodné pre všetky typy okien, teda bez obáv ich môžete nechať namontovať do plastových okien, drevených aj hliníkových.

Samotná údržba horizontálnych žalúzií je úplne jednoduchá, navlhčenou handričkou alebo špeciálnou kefou sa zbavíte všetkého prachu či nečistôt. Vďaka svojej jednoduchej údržbe sú teda vhodné do miestností s veľkým predpokladom vírenia prachu a pravidelného využitia. Horizontálne žalúzie budú vašim verným pomocníkom.

Fotogaléria interiérových žalúzií