zobraziť pridať firmu

Kombinované okná


plastovohliníkové okná Uvažujete o kúpe nových okien? A premýšľali ste už o kombinovaných oknách?

Výhodou kombinovaných okien je prekvapivo kombinácia vlastností materiálov okien. Na výber je možnosť kombinácie dreva a hliníka či plastu a hliníka. Čím vás kombinované okná zaujmú? Predovšetkým je to využitie tých najlepších vlastností jednotlivých materiálov. Drevo napríklad veľmi dobre izoluje teplo a vytvára príjemný estetický dojem v interiéri, jeho nevýhodou je bohužiaľ nutnosť neustáleho starania sa o povrch, pretože drevo vyžaduje častú kontrolu a starostlivosť. V prípade drevohliníkových okien ide o to, že je vnútorná konštrukcia okna vyrobená z dreva, zatiaľ čo zvonku je použitý hliníkový profil. Hliníkový profil zaisťuje ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, ktorými by len drevené okná ťažko odolávali. Zároveň iste každý ocení dlhú dobu životnosti týchto kombinovaných okien. Cena drevohliníkových okien je oveľa vyššia, než je cena okien drevených. Platí tu príslovie, že za kvalitu sa platí.

Ďalej sú na výber aj plastovohliníkové okná. Hlavnou výhodou kombinácie plastu a hliníka je odolnosť voči teplote, UV žiareniu, farebná stálosť vonkajšieho povrchu či odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Zároveň plastovohliníkové okná tiež znižujú náklady na vykurovanie. Cenovo sú však okná a dvere plastovohliníkové rovnako ako drevohliníkové oveľa drahšie, než klasické plastové okná.

Investovať do kvalitných okien je investíciou, ktorá sa vám však neskôr veľmi oplatí. Tepelnoizolačné vlastnosti kombinovaných okien a dverí vám pomôžu pri úsporách na nákladoch za kúrenie.

Cenová ponuka okien