zobraziť pridať firmu

Markízy


markíza Markízy sú v súčasnej dobe stále žiadanejšie. Zatienenie terasy od priameho slnečného svetla bez jeho veľkého úbytku je skvelé riešenie. Počas teplého letného obdobia nám nielen v záhrade zariaďujú príjemný tieň. Markíza je vlastne látková plocha na výsuvnej kovovej konštrukcii. Špeciálne látky použité na markízach je možné zaťahovať za dažďa, sú zrolované bez toho aby splesniveli. Konštrukcia je väčšinou kombinácia oceli a hliníkových profilov opatrených povrchovou úpravou.

Markízy a ich výhody

Sú schopné zatieniť väčšie plochy terás, balkónov či presklených výkladov, dotvárajú architektonický vzhľad objektov, ľahko sa montujú a nevyžadujú zložitú stavebnú prípravu, sú dostupné v širokej palete farieb.

Ovládanie markízy je možné buď ručne alebo motorovým pohonom. Základným typom je ovládanie kľukou. V prípade väčšieho počtu markíz alebo markíz s väčšou plochou je pohodlnejšie motorické ovládanie. Motory sa dajú pripojiť aj dodatočne. Typ markízy sa volí podľa veľkosti plochy, ktorú chceme zatieniť. Podľa toho sa volí látka a konštrukcia. Existuje niekoľko typov markíz: s pevným rámom, s podpernými tyčami na koncoch, s výsuvnými ramenami.


markízy markíza markízy markízy markíza

Výsuvné markízy

Výsuvné markízy sú bežným typom pre rodinné domy. Základným prvkom konštrukcie je nosný oceľový profil, pomocou ktorého je clona kompletne zostavená a pripravená na montáž. Kĺbové ramená uchytené na nosnom profile zaisťujú optimálne napätie výsuvnej látky. Výber látok je z veľkého množstva moderných vzorov.

Kazetové markízy

Zvláštnou kategóriou sú tzv. kazetové markízy, ktoré sa celé skovajú pri zasunutí do úložnej kazety na stene domu. Presné uzavretie kazety pomocou zaobleného profilu chráni látku markízy pred znečistením a dažďom. Kazetová markíza prezentuje najnovší stav elegantnej techniky. Je to markíza s bezchybnou funkčnosťou a konštrukciou, ktorá atraktívne dotvára vzhľad domu.

Markízy vhodné pre balkóny

Markízou môžeme zatieniť aj balkón alebo väčšie okno. K tomu sa používa špeciálny typ markízy so sklopnými ramenami pod tlakom pružín. Takáto konštrukcia umožní dokonalé vypnutie poťahu a uhol nastavenia od 0 do 170°. Látky sú obyčajne vyrobené zo 100% akrylového vlákna a vyznačujú sa dlhou životnosťou a stálofarebnosťou.

Markízy pre zimné záhrady

Tento druh je vhodný pre zimné záhrady, slnečné strechy alebo strešné okná. Existujú zvislé i vodorovné. Látka markízy sa pri vysúvaní odvíja z hriadeľa a súčasne sa výsuvný predný profil vyťahuje von pomocou ťažného lanka, ktoré sa pohybuje vo vodiacich lištách.

Markíza je veľmi elegantné riešenie zatienenia. Na dome nepôsobí masívnym dojmom a zatvorená nie je prakticky vôbec vidieť. Jej nevýhodou môže byť to, že proti dažďu a silnému vetru nás neochráni.

markízy markíza markízy markíza pre zimné záhrady markíza
Fotogaléria markíz Cenová ponuka maríz