zobraziť pridať firmu

TS – Pasívne domy dostali nové hliníkové okná. Schüco prináša úsporu 30 percent


Publikované dňa 3.11.2011

Znižovanie energetickej náročnosti budov je in. Snáď každý z nás pri stavbe domu rozmýšľa nad nízkoenergetickou stavbou alebo dokonca pasívnym domom. V procese výstavby si síce takáto stavba vypýta vyššie vstupné náklady, no jej každoročná prevádzka prinesie majiteľovi do budúcna veľké úspory. A s tým spojený aj úsmev na tvári.

Jedným z najdôležitejších bodov, kde energia doslova uteká z domu sú práve okná. Štandard pre hliníkové okná pre pasívne domy prinášajú práve nové profily Schüco AWS 90.SI+. Spájajú výhody hliníka ako materiálu a na budúcnosť orientovanú nízku energetickú náročnosť, pričom vytvárajú trvalo zaujímavú architektúru. Dosahujú najvyššiu tepelno-izolačnú schopnosť pri stavebnej hĺbke 90 mm (Uf = 1,0 W/m²K - pohľadová šírka 117 mm, Uw = 0,8 W/m²K, pri Ug = 0,6 W/m²K a plastové dištančné rámiky). Nový profil prináša optimalizovanú izolačnú zónu s penovými izolačnými mostíkmi a je možné ho bez problémov kombinovať so sériou dverí ADS 90 PL.SI. Oproti predchádzajúcemu systému dosahujú nové okenné profily úsporu až 30 percent.

Pritom okná Schüco AWS 90.SI+ nespĺňajú len náročné požiadavky najvyššej tepelno-izolačnej schopnosti, akú doposiaľ dosahovali len plastové a drevené okná. Tieto vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti pri použití stavebnicového systému AWS sa dosiahli za súčasného splnenia najvyšších architektonických požiadaviek z hľadiska dizajnu a možností stvárnenia pri iba 90 mm stavebnej hĺbke. V kombinácii so skrytým kovaním Schüco AvanTec možno vyhotoviť priehľadné formáty s hmotnosťou do 160 kg, v kombinácii so Schüco TipTronic možno v budovách odkryť ďalší energetický potenciál.

Akoby to nestačilo, hliníkové profily Schüco prinášajú aj ďalšie výhody - systémovo testovaná bezpečnosť, mnohorakosť prvkov a spôsobov otvárania, bohaté farebné možnosti stvárnenia, vybavenie odolné voči vlámaniu, požiaru a použitia balisticky odolných prvkov, efektívnu tepelnú a zvukovú izoláciu. Hliník ako materiál poskytuje dlhú životnosť a najmä bezúdržbovosť.

S novou generáciou okien AWS (Aluminium Window System) Schüco vytvára systém, ktorý splní akékoľvek požiadavky. Prednosti v oblasti funkčnosti sa spájajú s architektonickým a tvarovým hľadiskom. Všetky kovania možno obsluhovať manuálne, mechatronicky alebo ústredne prostredníctvom centrálneho riadenia budovy. Hľadisko úžitkovosti završuje odolnosť voči vlámaniu až po triedu WK 3 (DIN V ENV 1627), ako aj vybavenie prispôsobené pre starých a zdravotne postihnutých ľudí spĺňajúce kritériá podľa DIN 18024, resp. 18025.


Schüco Schüco Schüco

Viac informácií je na www.schueco.sk

Fotogaléria okien Schüco Cenová ponuka okien