zobraziť pridať firmu

Okenice


okenice

Dnešná doba, charakterizovaná dostupnosťou materiálov a technológií, mení naše obydlia. Plastové okná charakteristické svojou spoľahlivosťou, šetrnosťou k energiám a následne aj financiám v domácnosti, dlhou životnosťou, zmenili charakter bývania. Okenice, pevné uzatváranie okien, si však môže dovoliť každý z nás. Okenice rozmanitých tvarov a farieb dodávajú ako samostatné prvky stavbe zvláštny dôraz.

Okenice a ich výhody

Chránia interiér pred vplyvom vetra a silným slnečným žiarením, chránia pred nepriaznivým počasím, bránia vniknutiu neželaným osobám do domu alebo chaty.

Tradičné spôsoby zatienenia nebývajú, iba klasické drevené okenice s lamelami z oboch strán okna, ktoré síce prepožičiavajú domu historický ráz, ale aj moderné systémy. Citlivosť pri výbere materiálu je na mieste. Okenice sa vyrábajú z kvalitného dreva, plastu, hliníku s vystužujúcimi profilmi, ktoré zaručujú najvyššiu stabilitu, perfektnú funkciu a dodatočnú bezpečnosť. Drevené okenice svedčia horskému zrubu, oživia murovaný dom a bezpochyby z hľadiska ochrany majetku patrí k chatám. Plastové a hliníkové okenice harmonicky ladia s modernými typmi okien, vrátane strešných, pre ktoré sa vyrábajú praktické rolovacie typy. Prevedenie okeníc umožňuje vybrať vhodný typ ku každej architektúre.

Tvary okeníc sú skosené, segmentované a oblúkové s pevnými či pohyblivými lamelami alebo výplňami. Konštrukcia okeníc záleží na prianí spotrebiteľa, ktorý si môže vybrať z jedno či dvojkrídlových, posuvných a výklopných typov. Okenice sa taktiež montujú aj na dvere. Výber farby ladiacej s fasádou nie je problém. Okenice sa poťahujú farebnými fóliami s vysokou odolnosťou voči svetlu a UV žiareniu, takže je možné kombinovať rôzne vnútorné a vonkajšie strany. Montujú sa priamo na stenu, rám okna alebo pomocou narážacieho rámu.

okenice okenice posuvné okenice posuvné okenice

Posuvné fasádne panely

posúvne okenice

Strohosť modernej architektúry z chladne pôsobiacich materiálov ako je betón, sklo a hliník zmäkčia posuvné okenice, známe ako posuvné fasádne panely. Navzdory rozmerom sa panely ľahko pohybujú po vodiacej koľaji nad oknom a umožňujú zmenšovať nezatienenú časť okna podľa potreby a regulovať tak množstvo slnečných lúčov prechádzajúcich do miestnosti. Vyrábajú sa z kvalitných plastov o dolávajúcich UV žiareniu a poveternostným vplyvom, ďalej z hliníku, ale taktiež z výberového kvalitného dreva. Posuvné panely sa vyrábajú s ručným alebo motorovým pohonom vrátane časového, centrálneho alebo diaľkového ovládania.

Fotogaléria okeníc