zobraziť pridať firmu

Plastové okná nemusia byť biele


Keď sa porozhliadate po rodinných domoch, panelákoch či rozličných komerčných priestoroch, väčšina týchto stavieb má už staré drevené okná vymenené za plastové. Výrobcov je mnoho, no napriek tomu všetky plastové okná vyzerajú rovnako, pretože sú väčšinou všetky biele. Zamysleli ste sa nad tým, ako by váš dom vyzeral s farebnými plastovými oknami?

Výkonné plastové okno

Zadovážiť si plastové okno dnes už nie je luxusná záležitosť, pretože ceny sa pohybujú v priaznivých hladinách, nie ako kedysi. Nenechajte sa zlákať rečami tých, ktorí tvrdia, že im plastové okná miesto komfortu priniesli do domácnosti akurát tak plesne. Kvalitné vetranie najmä v zimnom období je nevyhnutné, nech už vlastníme akýkoľvek druh okna. Nezabúdame preto aspoň dvakrát za deň pootvárať dokorán okná vo všetkých miestnostiach aspoň na desať minút, aby došlo k výmene vzduchu.Plastové okná nemusia byť biele

Plastové okná sa vyrábajú vo vysokej kvalite, aby bol ich povrch schopný odolávať poveternostným podmienkam, slnečným lúčom či zmenám počasia. Ak majú hladší povrch, ich údržba bude veľmi jednoduchá. Stačí aspoň dvakrát ročne umyť okná čistiacimi prípravkami na to určenými, ale osvedčili sa aj klasické saponáty na riad. Využívanie plastových okien vám ušetrí energie a dodá pocit väčšej bezpečnosti. Na ich funkčnosť nedá dopustiť každý, kto predtým bojoval proti nedoplatkom za kúrenie či mu prekážal ruch z ulice.Plastové okno vaše obydlie izoluje tepelne i zvukovo a ochráni tiež pred prievanom alebo vlhkosťou. Systémy plastových okien sa vyznačujú širokými konštrukčnými možnosťami, a preto je možné dať si vyrobiť aj atypické tvary a veľkosti okien, čo oceníte napríklad aj pri rekonštrukcii. Celoobvodové kovanie poskytuje vyššiu mieru bezpečnosti. Informujte sa u montážnych pracovníkov o letnom a zimnom nastavení okien, aby ste si mohli naplno užiť výhody svojich nových plastových okien.

Doprajte oknu luxusný zjav

Biela je nadčasová farba, ktorá bude moderná stále a navyše sa dá fantasticky kombinovať s inými farbami. Práve preto budeme biele plastové okná vídať ešte pekných pár rokov. Najmä čo sa týka panelákov a bytoviek, tam sa veľmi odvážne hrať s farbami ani nedá, pretože iný odtieň okna by medzi hŕbou bielych kričal. Voľnejšiu ruku máte pri kúpe plastových okien pre svoj rodinný dom či napríklad predajňu, ak podnikáte. Keďže farbu stavby si navrhnete sami, ľahko jej bude prispôsobiť aj farbu okien a dverí. Častou voľbou okrem bielych okien sú aj plastové okná v dekoroch dreva. Keď sa ale chcete od ostatných odlišovať, zamerajte sa napríklad na červené okná. Pôsobia skutočne luxusne najmä v kombinácii s drevom alebo kameňom a oživia aj tú najnudnejšiu stavbu. Plastové okná v odtieňoch zelenej sú elegantné tiež a hodia sa najmä na staršie zrekonštruované domy. Modré okno navodí atmosféru vidieka či dokonca Grécka. Zasadené do bielej stavby vynikne najlepšie. Moderným budovám ulahodia plastové okná v odtieňoch žltej, pôsobia sviežo a šťavnato a nahradia akékoľvek iné ozdobné prvky stavby.

Cenová ponuka okien