zobraziť pridať firmu

Interiérové rolety


rolety

Medzi obľúbené tieniace prvky patria nielen interiérové žalúzie, ale aj interiérové rolety. Hlavnou funkciou interiérových roliet je ochrana vnútorného priestoru pred slnečnými lúčmi a tiež zachovanie súkromia pred zvedavcami. Rolety sú nielen funkčnou záležitosťou, ale v posledných rokoch sa stávajú aj doplnkom, ktorý dotvára celkový dojem interiéru. Elegantný a moderný dizajn roliet poteší nejedného zákazníka.

Výhody interiérových roliet

Rolety majú niekoľko výhod. Jednou z nich je napríklad regulácia intenzity svetla, ktoré preniká do vnútorného priestoru miestnosti. Pomocou zatiahnutia roliet môžete dosiahnuť absolútnu tmu v interiéri. Je len na vás, ako rolety nastavíte. Každého určite poteší aj to, že interiérové rolety nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu. Odporúča sa len užívať suchú handričku, prípadne aj vysávač.

Interiérové rolety sú vyrobené len z kvalitných materiálov. Z používaných materiálov menujeme hliníkovú zliatinu, plast a tieniacu tkaninu. Kvalitné látky ponúkajú veľa možností rôzneho farebného prevedenia.

interiérové rolety rolety do okien interiérová roleta interiérové rolety rolety do okien interiérová roleta

Ovládanie roliet

Čo sa týka ovládania roliet aj tu sa naskytá niekoľko možností. Medzi stále obľúbený spôsob ovládania interiérových roliet patrí manuálne ovládanie. Moderná doba však ponúka aj možnosť ovládania pomocou elektrického motora. V prípade, že si vyberiete rolety, ktoré využívajú motory, môžete si zvoliť pre ovládanie nástenné tlačidlá, diaľkový ovládač, ktorý možno prenášať alebo si môžete zaobstarať aj spínacie hodiny.

Ak sa rozhodnete, zaobstarať si interiérové rolety je nutné zvážiť, či túžite po roletách, ktoré zatieňujú či zatemňujú, za zváženie stojí aj spôsob ovládania a nakoniec si stačí vybrať len odtieň tieniace tkaniny.

Fotogaléria roliet