zobraziť pridať firmu

Vertikálne žalúzie


Vertikálne žalúzie Jednoduchá regulácia svetla, transparentnosť a nepreberné množstvo prevedení.

Ešte donedávna boli tieto žalúzie spájané výhradne s kanceláriami a kancelárskym prostredím. Našťastie to už dnes neplatí a vďaka modernému a jedinečnému prevedeniu, širokej kolekcii farebných a vzorovaných látok čoraz viac zákazníkov objavuje krásu a elegantnosť vertikálnych žalúzií.

Vertikálne látkové žalúzie sa výborne hodia k zatieneniu francúzskych okien a veľkých presklených plôch všeobecne. Za pomocou vertikálnych látkových roliet môžete jednoducho meniť intenzitu svetla v miestnosti a regulovať nežiaduce pohľady do interiéru. Navyše aj pri zasunutom stave sa dajú žalúzie s opatrnosťou prechádzať alebo kontrolovať dianie za nimi.

Je tiež nutné podotknúť, že vertikálne žalúzie sú vhodné pre atypické tvary okien, rámov dverí či výklenkov. Vďaka jednoduchému systému sa prispôsobia ako zaobleným tak šikmým tvarom okien či dverí. Naklápanie a sťahovanie látok sa vykonáva pomocou retiazky a povrázku a je k dispozícii v rôznych variantoch. Ako väčšina výrobkov tak i vertikálne žalúzie sa dajú motorizovať. Pre presný chod vertikálnych žalúzií existuje navyše zabezpečenie žalúzií v spodnej časti špeciálnou retiazkou. Tá zabezpečí, že lamely sú v rovnakej vzdialenosti a budú rovnomerne zabalené pri sťahovaní.

Látkové vertikálne žalúzie v sebe spájajú slnečnú clonu s elegantnou dekoráciou interiéru. Tvoria modernú dominantu bytových a iných reprezentačných priestorov, zároveň nahrádzajú tradičné prvky ako záclony a závesy. Široký vzorkovník látok a odtieňov ponúka farebné riešenie pre každý interiér.

Vertikálne žalúzie s PVC lamelou

Tento systém s plastovými lamelami sa využívajú najmä tam, kde to vlastnosti klasických látkových žalúzií neumožňujú. Jedná sa napríklad o priestory so zvýšenou vlhkosťou či prašnosťou. Tento typ je vybavený plastovými lamelami z obsiahleho vzorkovníka, ktoré umožňujú zladiť žalúziu s každým interiérom.

Všeobecne umožňujú vďaka materiálu, ktorý je ľahko umývateľný, použiť všade tam, kde je vysoký nárok na sterilné prostredie. PVC vertikálne žalúzie môžete inštalovať aj tam, kde je nárok na nehorľavé materiály a antistatické prostredie. Navyše vedia tepelne izolovať. Vďaka širokej kolekcii lamiel a pokročilému technickému riešeniu poskytujú vertikálne žalúzie veľmi prijateľnú cenu, ktorá sa odvíja od vašich požiadaviek.

Vertikálne žalúzie môžu byť nielen čisto funkčným tienením, ale aj zaujímavým doplnením premysleného dizajnu v interiéri. Z toho dôvodu je dôležité správne zvoliť práve taký druh žalúzie, ktorý by najlepšie zodpovedal vašim nárokom a potrebám.

Fotogaléria interiérových žalúzií