zobraziť pridať firmu

Záclony


záclony Viete si dnes predstaviť okno bez záclon? Možno, že áno, určite to však nie je to najlepšie a najefektívnejšie riešenie. Záclony zaisťujú hneď niekoľko funkcií. Prvá z nich je bezpochyby tá dizajnová. Ak vyzerá vaša záclona pekne, určite sa na ňu každý rád pozrie a navyše podčiarkne vzhľad vášho interiéru, ale i exteriéru nehnuteľnosti. Ďalej potom zabezpečuje, aby nebolo do jednotlivých miestností tak moc vidieť. V neposlednom rade sa tiež jedná o akúsi prvotnú ochranu okna pred drobnými nečistotami.

Obrovský výber

Ak sa pozriete do predajní s bytovými doplnkami, a to či už do tých kamenných, alebo aj internetových, ktoré zažívajú stále väčší boom, môžete sa sami presvedčiť, že ponuka záclon je naozaj obrovská. Vyberať môžete ako kusové záclony, tak aj záclony hotové. Ponúka sa nepreberné množstvo najrôznejších motívov, štýlov, ornamentov, ale aj farieb a veľkostí. Je tak zaistené, že si vyberie naozaj každý. Ak si nevyberiete v jednom obchode, nič vám nebráni v tom, aby ste navštívili ďalšiu predajňu. Obstarávacia cena záclon nepredstavuje žiadnu významnú cifru, nie je sa tak treba obávať, že by nákup mohol významne ovplyvniť váš finančný rozpočet.

Vyberajte s rozvahou

Pri výbere záclony je potrebné si uvedomiť hneď niekoľko vecí. Nezabudnite, že by záclona mala byť dostatočne kvalitná, ideálne je, aby bola zaistená dlhšia životnosť aj v prípade, kedy budete záclony častejšie na oknách meniť. Určite sa teda neoplatí siahnuť hneď po prvej záclone, ktorá vám príde pod ruku. Nemali by ste sa riadiť iba obstarávacou cenou. Každá záclona by mala predstavovať vyváženosť kvality, životnosti, pôsobivého a moderného vzhľadu a tiež pochopiteľne obstarávacej ceny. Pred definitívnym výberom si nezabudnite starostlivo zmerať veľkosť okna, respektíve oknový priestor, kam budete neskôr záclonu vešať. Dôležité je tiež, či máte garniže či okenné tyče s háčikmi, žabkami, alebo budete záclonu navliekať priamo na tyč, od toho sa tiež odvíja výber.